Prezes BUMARU-ŁABĘDY odwołany ze stanowiska. Jego obowiązki przejmie szefowa WZM w Poznaniu

Marek Grochowski nie jest już prezesem Zakładów Mechanicznych „BUMAR-ŁABĘDY”. Jego obowiązki przejmie Elżbieta Wawrzynkiewicz, dotychczasowa prezes Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych w Poznaniu.

Rada Nadzorcza spółki zadecydowała w piątek o odwołaniu Marka Grochowskiego z funkcji prezesa. W tym samym dniu do rady została powołana Elżbieta Wawrzynkiewicz, a następnie wyznaczona do pełnienia obowiązków prezesa zarządu. W poniedziałek rozpisano natomiast konkurs na nowego prezesa zakładów. Faworytem do objęcia stanowiska jest właśnie Wawrzynkiewicz.

Marek Grochowski kierował gliwickimi zakładami od grudnia 2017 roku. W 2019 roku uczestniczył w podpisaniu kontraktu na remonty z modyfikacją czołgów T-72 o wartości prawie 1,75 mld zł.

Elżbieta Wawrzynkiewicz od maja 2014 roku jest prezesem Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych w Poznaniu. Wcześniej była dyrektorem finansowym i członkiem zarządu tej spółki. Ponadto, od sierpnia 2019 roku do kwietnia 2020 roku była prezesem zarządu OBRUM Gliwice. W piątek złożyła rezygnację z tej funkcji.

Aktualnie działalność łabędzkiego zakładu skupia się przede wszystkim na modernizacji czołgów i wozów zabezpieczenia technicznego. W firmie zatrudnienie znajduje ok. 800 osób.

Foto: WZM S.A.

Kamery IMPERIUM

Reklama