Powiedz w twarz to co myślisz: FACE TO FACE – ZABIERZ GŁOS W WAŻNEJ SPRAWIE!

„FACE TO FACE” to projekt fotograficzny, który przedstawia portrety przypadkowo spotkanych osób, na których oprócz fotografowanego wizerunku osoba portretowana trzyma arkusz papieru z wypisaną przez siebie treścią nawiązującą do aktualnych osobistych emocji, myśli. Wizerunek portretowych osób jak i treść opisana przez biorących udział w projekcie jest w założeniu wyrazem społecznej integracji w sprawach słusznych i ważnych dla ogółu społeczeństwa. Do chwili obecnej projekt został zestawiony w formie cyfrowego albumu i udostępniony w Internecie

29 kwietnia 2022r. o godzinie 18:00 w Galerii na 6 mieszczącej się przy ul. Matejki 6 w Gliwicach odbędzie wernisaż wystawy zdjęć zrealizowanych w ramach projektu FACE TO FACE. W trakcie wystawy odbędzie się również projekcja zdjęć powstałych w ramach akcji “Zabierz głos w ważnej sprawie”!

Sprawdź wydarzenie!

Chcesz być najlepszą sztuką na wystawie?

Ty również możesz wziąć udział w akcji – wystarczy, że zrobisz zdjęcie swoim najbliższym, znajomym, nieznajomym w konwencji projektu fotograficznego FACE TO FACE (może być telefonem komórkowym) i prześlesz na adres [email protected] wraz z oświadczeniem-zgodą na upublicznienie wizerunku osoby portretowanej

  • Zdjęcie powinno przedstawiać portretowaną osobę, która trzyma w rękach kartkę z ważnym osobistym przekazem, komunikatem. Napisy powinny być bez wulgaryzmów.
  • Każde zdjęcie zrealizowane przez Was i przesłane do nas do dnia 27 kwietnia b.r, weźmie udział w oficjalnej projekcji podczas wernisażu wystawy – 29 kwietnia, godz: 18:00  “Galeria na 6”, ul. Matejki 6.

FACE TO FACEWYSTAWA FOTOGRAFII i PROJEKCJA ZDJĘĆ powstałych w ramach akcji fotograficznej “FACE TO FACE” 

Ostatni czas, w jakim przyszło nam żyć to niewątpliwie walka dobra ze złem. Zostaliśmy przebudzeni w nowej, szarej rzeczywistości, w której chciałoby się zamknąć oczy jeszcze raz na chwilę, otworzyć je ponownie i powiedzieć, że na szczęście to był tylko sen! Niestety konflikt zbrojny za naszą wschodnią granicą stał się faktem, cały czas wywołuje w nas niezrozumienie, niedowierzanie, że to dzieje się naprawdę. Polskie społeczeństwo stanęło na wysokości zadania, możemy mieć wielkie poczucie dumy, że potrafimy solidaryzować się w ważnej sprawie wspierając wstrząśnięty wojną ukraiński naród. To jest niesamowite i zarazem bardzo budujące dla przyszłości cywilizacji, Europy, Świata – oby tylko szaleństwo totalitaryzmu przegrało jak najprędzej w walce dobra nad złem. Każdy z nas różnie radzi sobie z poczuciem lęku, strachu. W obliczu realnego zagrożenia ważne jest nie tracić człowieczeństwa, być odpowiedzialnym, wspierać potrzebujących, uśmiechać się do ludzi i patrzeć w przyszłość bez pandemii i wojen! – mówi Sebastian Michałuszek – pomysłodawca projekty FaceTo Face, twórca i opiekuna grupy fotograficznej „Aczkolwiek” z MDK Gliwice.

Autorami zdjęć są uczestnicy zajęć w grupie ACZKOLWIEK z MDK GLIWICE oraz osoby skupione wokół STOWARZYSZENIA GLIWICKICH FOTOGRAFÓW “ŚWIATŁO-CZULI”

Rozmowy o projekcie możecie wysłuchać tutaj:

Listen to “Sebastian Michałuszek, animator kultury, o projekcie FACE to FACE” on Spreaker.

Kamery IMPERIUM

Reklama