Posłanka Szumilas wniebowzięta: Andrzej Duda zawetował #LexCzarnek

Pochodząca z Gliwic Krystyna Szumilas wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży poinformowała o wecie prezydenta Andrzeja Dudy. Posłanka już nie raz mówiła, że pokłada ogromne nadzieje, licząc na taką właśnie decyzję prezydenta. Nad takim rozwiązaniem problemu z ustawą ministra Czarnka pracowała między innymi podczas spotkania z żoną prezydenta, na którym, jak relacjonowała posłanka, Agata Duda zgodziła się z argumentami strony opozycyjnej.

Jeszcze wczoraj, 1.03.2022 na Facebookowym profilu Krystyny Szumilas mogliśmy przeczytać: W dramatycznej sytuacji powinniśmy zrobić wszystko, aby pomóc dzieciom i młodzieży. Dlatego nie wolno wprowadzać przepisów, które mogą pozbawiać uczniów i nauczycieli wsparcia, jakie otrzymują od organizacji pozarządowych. Apelujemy do Prezydenta RP, Pana @AndrzejDuda o zawetowanie ustawy #LexCzarnek

Nie będę ukrywał, że apelowaliście państwo do mnie, przedstawiciele opozycji, różnych środowisk o weto do ustawy o systemie oświaty, do tej zmiany ustawy. Ponieważ apeluję do państwa o jedność, o brak politycznych sporów, w związku z tym postanowiłem skierować tę ustawę do ponownego rozpatrzenia. Rozmawiałem dzisiaj na ten temat z ministrem Czarnkiem. Powiedziałem panu profesorowi, jaka jest moja motywacja — mówił o swojej decyzji Andrzej Duda.

Kamery IMPERIUM

Reklama