Porażki Sośnicy i GTK, Klytta trzeci w Pucharze Europy

0
190

Mecz 6 kolejki I ligi grupy B piłki ręcznej kobiet zakończył się niepowodzeniem dla gliwickich szczypiornistek, które uległy na własnej hali UKS Dziewiątka Legnica 27:36 (14:16).

Od pierwszych minut przyjezdne z Legnicy pokazały, że łatwo nie oddadzą punktów faworyzowanej drużynie z Sośnicy co sprawdzało się do końca pierwszej połowy. mimo świetnej dyspozycji bramkarki Pauli Wasak. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości – 16:14.

Na początku drugiej odsłony gliwiczanki już po 6 minutach doprowadziły do remisu 18:18. Potem jednak legniczanki odskoczyły na 5. bramek. Następne minuty to seria siedmiu strat własnych i niewykorzystany rzut karny. Potem orzewaga Dziewiątki rosła w zastraszającym tempie. Skończyło się wysoką porażką gliwiczanek. Sośnica ma tylko 3 punkty na koncie i zajmuje odległe – 8. miejsce w tabeli.

Również nie wykorzystali atutu własnej hali koszykarze GTK Gliwice, przegrywając ze Stalą Ostrów Wielkopolski aż 70:122. Była to najwyższa porażka gliwiczan w historii swoich występów w koszykarskiej Ekstraklasie. Już po pierwszej kwarcie było widać, kto będzie górą. W kolejnych trzech ostrowianie tylko powiększali przewagę.

Na ten moment podopieczni Roberta Witki z dorobkiem 13. punktów zajmują 14. miejsce w tabeli.

Na koniec bardziej radosna wiadomość. Paweł Klytta – szermierz Piasta zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Europy Kadetów w niemieckim Heidenheim. Nasz szpadzista walczył doskonale, wygrał aż 12. walk, wyższość przeciwnika musiał uznać dopiero w półfinale. To życiowy sukces wychowanka fechtmistrza – Macieja Chudzikiewicza.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.