Porażka koszykarzy, zwycięstwo szczypiornistek

0
185

Kontynuujemy dziś przegląd wyników z parkietów, gdzie rywalizują nasze drużyny koszykarzy GTK i piłkarek ręcznych Sośnicy Gliwice.

Niestety występujące w koszykarskiej Ekstraklasie GTK już po raz 8 w tym sezonie musiało uznać wyższość rywala. Tym razem podopieczni Roberta Witki przegrali ze Śląskiem Wrocław 74:106. Wynik wyraźnie wskazuje na to, która drużyna była lepsza. Już po pierwszej kwarcie wrocławianie prowadzili 20:11. W drugiej odsłonie gliwiczanie w przeciągu 10 minut zdobyli ledwie jeden punkt, a rywale 13. Po przerwie gra się wyrównała. Ostatnią kwartę nawet wygrali gliwiczanie różnicą jednego punktu, ale to oczywiście było za mało, by wywieźć ze stolicy Dolnego Śląska korzystny wynik. GTK na ten moment zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, ale włodarze nie próżnują aby wzmocnić zespół.

Na oficjalnej stronie klubu pojawiła się informacja, że wkrótce do drużyny ma dołączyć Josh Fortune. Mierzący 196 cm wzrostu koszykarz sezon rozpoczął w greckim zespole Egis Armias Larissa, ale po zaledwie dwóch występach zdecydował się na zmianę klubu. Fortune urodził się w Hampton w stanie Wiriginia i uczył się grać na amerykańskich uniwersytetach. Oby odmienił grę gliwiczan.

Powody do zadowolenia mają natomiast kibice i zawodniczki z drużyny szczypiornistek Sośnicy Gliwice. W ostatnim swoim meczu podopieczne Michała Boczka pokonały i to na wyjeździe Cracovię 32:25. Było to drugie zwycięstwo sośniczanek w tym sezonie i pozwoliło przeskoczyć krakowianki w tabeli. Drużyna, która swoje mecze rozgrywa w hali noszącej imię Jerzego Wojewódzkiego, po sześciu kolejkach z 6. punktami zajmuje 8. miejsce w tabeli I ligi piłki ręcznej kobiet grupy południowej.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.