Pomagają samotnej matce uporać się z remontem i spełnić jej marzenie o bezpiecznym domu

Pani Dagmara mieszka w Gliwicach, jest młodą, samotną mamą z dwójką dzieci w wieku 2 i 7 lat. Znalazła się w trudnej sytuacji. Pomimo trudnych przejść nie załamała się. Pracuje i dzięki swojej zaradności pozyskała małe mieszkanie. Niestety, mieszkanie jest w bardzo złym stanie i wymaga bardzo gruntowego remontu. W dniu dzisiejszym to prawdziwa ruina.

Dom jest dla nas najważniejszy. To miejsce tylko dla nas, to miejsce do którego będziemy wracać po całym dniu pełnym obowiązków. Dom to będzie nasz bezpieczny kąt, w którym nie będziemy się musieli o nic martwić.” –zaznacza pani Dagmara.

Fundacja Habitat for Humanity Poland będąc pod ogromnym wrażeniem, jak młoda kobieta bardzo stara się zapewnić poczucie bezpieczeństwa swoim dzieciom, postanowiła wyremontować jej mieszkanie.

Fundacja Habitat for Humanity Poland, aby pomóc pani Dagmarze, organizuje niezwykłą akcję „Kobiety – kobiecie”. 8 marca, w Dzień Kobiet, jej uczestniczki, zamiast wyczekiwać na kojarzące się z tym świętem goździki, zdejmują szpilki, biorą w ręce wałek i wkrętarkę i jednoczą się w słusznej sprawie – akcji remontowej mającej pomóc samotnej mamie.

Koszt remontu to ponad 50 tysięcy złotych. Pani Dagmara potrzebuje wsparcia, by zmienić tę przestrzeń w bezpieczne schronienie dla swoich dzieci. Wspólnymi siłami – dzięki darczyńcom i wolontariuszom – sprawimy, że Dagmara, Roksana i Kacper przestaną się tułać i będą mieli swój własny kąt. Dom, w którym ta dzielna mama znajdzie spokój, a jej dzieci będą się bawić, uczyć i rozwijać. Bo każdy zasługuje na godne miejsce do życia!” – wyjaśnia Katarzyna Cebulska-Bajera – Dyrektorka Operacyjna Fundacji Habitat for Humanity Poland.

Pomóż w remoncie i Ty – link do zrzutki: https://zrzutka.pl/zf568d

Zobaczcie program 100% Gliwic poświęcony ludziom, którzy pomagają pani Dagmarze spełnić marzenie o bezpiecznym domu dla swoich dzieci. Premiera TV we wtorek, 22 lutego, o godz. 16:17.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama