Wybuch w Sośnicy. Znamy pierwsze ustalenia śledczych! [FOTO]

0
714
fot. KMP Gliwice

W sobotę, 30 stycznia o godz. 17.49 służby otrzymały zgłoszenie wybuchu w budynku wielorodzinnym przy ul. Przedwiośnie w Gliwicach Sośnicy. Na miejsce wyruszyły policyjne radiowozy, straż pożarna i pogotowie. Po przybyciu zastano wyrwane okna z mieszkania na parterze 4-piętrowego bloku, jedna osoba (60-letni lokator mieszkania) z poparzeniami niezagrażającymi życiu została przewieziona do szpitala.

Huk eksplozji, której epicentrum była kuchnia, spowodował, że większość mieszkańców (łącznie 33 osoby) opuściło budynek. Oględziny dowodzących akcją ratowniczo-gaśniczą strażaków oraz przedstawicieli służb technicznych i nadzoru budowlanego nie wykazały naruszenia konstrukcji czy rozszczelnienia instalacji gazowej.

fot. KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

Z wyjątkiem lokatorów zdemolowanego mieszkania reszta mogła wrócić do domów. Działania zakończono przed godziną 20.00.

Policja przeprowadziła oględziny miejsca pożaru, zabezpieczono dowody. Wstępnie wykluczono wybuch gazu. W mieszkaniu zabezpieczono aparaturę do destylacji alkoholu i wszystko wskazuje, że przyczyna wybuchu jest z nią związana.

Postępowanie wykaże przyczyny i mechanizm wybuchu oraz pożaru. Postępowanie w kierunku podejrzenia spowodowania zdarzenia, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, prowadzą kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. [źródło: KMP Gliwice]

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.