“O mały włos” można powiedzieć o pieszym, który uniknął potrącenia na przejściu na ul. Wrocławskiej

Komenda Miejska Policji w Gliwicach opublikowana zapis monitoringu miejskiego z okolicy Mostu nad Kłodnicą w ciągu ulicy Wrocławskiej. Na nagraniu widać przechodnia, który przekracza jezdnię. Widać, że samochód z lewego skrajnego pasa zatrzymał się, natomiast to czego pieszy nie widział, a przewidział była mknąca środkowym środkowym pasem półciężarówka.

0
17
Fot. KMP w Gliwicach

Komenda Miejska Policji w Gliwicach opublikowana zapis monitoringu miejskiego z okolicy Mostu nad Kłodnicą w ciągu ulicy Wrocławskiej. Na nagraniu widać przechodnia, który przekracza jezdnię. Widać, że samochód z lewego skrajnego pasa zatrzymał się, natomiast to czego pieszy nie widział, a przewidział była mknąca skrajnym pasem półciężarówka. Dzięki swojej czujności i ograniczeniu zaufania mężczyzna zachował życie i zdrowie.

– Wbrew opiniom niektórych, nikomu nie jest przyjemnie nakładać kary finansowe. Taryfikator jest jednak nieubłagany – za wymuszenie pierwszeństwa na pieszym na przejściu dla pieszych, grozi mandat w wysokości 1500 zł. Na konto kierowcy trafia też do 15 punktów karnych. Taka kara spotkała kierowcę tego pojazdu.

Dodajmy, codziennie w naszym rejonie notujemy kilka takich przypadków. Prosimy pieszych i kierowców o zwiększenie ostrożności przy wkraczaniu na jezdnię, zmniejszenie prędkości pojazdów w rejonie przejść.

Po raz kolejny gliwiccy policjanci prowadzą działania pod tytułem: „Bezpieczny pieszy”, poprzednie odbywały się w pierwszej połowie stycznia. Jak informuje policja: Nikt nie chce i nie zakłada, że padnie ofiarą wypadku, albo tego wypadku stanie się sprawcą. Jednak jak pokazują statystyki, na drogach nadal jest niebezpiecznie. Apelujemy zarówno do pieszych o ostrożność i stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania, podobnie zresztą jak do kierujących. Warto zachować szczególną ostrożność w pobliżu przejścia dla pieszych. Przepisy łatwo złamać, jednak w wielu wypadkach, trzeba potem za to słono zapłacić. Przypominamy, że w najbliższych dniach wielu kierowców z naszego rejonu zostanie zaproszona na spotkanie celem obejrzenia filmu i rozliczenia się ze swojego postępowania. Ponownie też informujemy, że akcje tego typu będą trwały przez cały rok w różnych godzinach i w różnych dniach tygodnia – przekazuje Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję IMPERIUM! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.