Podziel się jedzeniem i ubraniami

0
306

Czy wiesz, że rocznie Polacy marnują 4,8 mln ton żywności? To tylko jedna z liczb, które pojawiły się w raporcie Najwyższej Izby Kontroli dotyczącym marnowania żywności. 60 procent marnujemy MY, Kowalscy w gospodarstwach domowych.

Dla tych, którzy chcą uratować to, co zostało po świętach przed wyrzuceniem, czeka “jadłodzielnia”. Na parkingu za Młodzieżowym Domem Kultury (ul. Barlickiego) zlokalizowana jest specjalna lodówka, w której możemy zostawić żywność, którą jeszcze sami byśmy chcieli zjeść. W ostatnim czasie inicjatywa została rozbudowana o kolejny segment “ciepłodajnię”, na półkach możemy zostawić rzeczy zimowe, które zalegają nam w szafach, a które mogą wywołać uśmiech u potrzebujących.

Warto pamiętać, że “jadłodzielnia” działa w godzinach otwarcia Młodzieżowego Domu Kultury, czyli od poniedziałku do soboty w godzinach od 6 do 21.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.