Pobiegną dzięki egzoszkieletom. Po przerwie wraca “Wings for Life”

0
303
fot. materiały prasowe

To będzie niezwykły bieg. Tym razem to meta będzie goniła biegaczy, a tysiące uczestników w Polsce i setki tysięcy na świecie pobiegną dla pacjentów z urazami rdzenia kręgowego. Wydawałoby się, że ci ostatni na udział w biegu nie mają szans. A jednak! Dzięki egzoszkieletom w kilku miastach Polski i w Niemczech, w tym w Gliwicach, pobiegną też sami niepełnosprawni.

“Gliwicką reprezentację” tworzy mocno sportowy team. Michał Żołyński w 2019 roku w egzoszkielecie pokonał najdłuższy dystans na świecie – dokładnie 1310 metrów. Z kolei Sławomir Jędrzejko to wielokrotny medalista w wyciskaniu sztangi leżąc. Marzenia spełnia m.in. na mistrzostwach parakolarskich oraz w zawodach handbike, czyli rowerów napędzanych siła rąk.

Wings for Life: Niepełnosprawni “pobiegną” po raz czwarty

Światowy bieg Wings for Life odbywa się od 2014 roku. W tegorocznej edycji będzie można wystartować w ponad 130 miastach globu. Firma Technomex wraz z partnerami umożliwia pokonanie symbolicznego dystansu pacjentom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym już po raz czwarty, z wykorzystaniem egzoszkieletu do rehabilitacji Ekso Bionics. W ogólnym rozrachunku po raz 8. meta będzie goniła biegaczy przy pomocy dedykowanej aplikacji. Tysiące uczestników w Polsce będą uciekać przed goniącym ich “Kapitanem Wąsem”, czyli Adamem Małyszem.

Wszystkie środki zebrane podczas biegu przeznaczone zostaną na badania pacjentów z urazami rdzenia kręgowego.

Ze względu na pandemię, całe wydarzenie już w tę niedzielę (9 maja), o godz.13:00 będzie można śledzić w internecie,na kanale YouTube Technomex oraz na Facebooku.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.