Piłkarki ręczne wracają do siebie. Hala w Sośnicy gotowa po remoncie

Futsaliści i Piłkarki Ręczne z Sośnicy wracają na swoją halę. Zakończyła się szeroka modernizacja Hali Widowiskowo – Sportowej Sośnica przy ul. Sikorskiego 130 w Gliwicach. Za ponad 8 mln zł obiekt został zmodernizowany pod kątem większego bezpieczeństwa i dostępności  dla osób niepełnosprawnych oraz pod względem użytkowym dla wszystkich  korzystających z hali sportowej.  

Po wybudowaniu przez wiele lat była to największa hala Gliwicach. To na tej hali Szczypiornistki z Sośnicy aż dwunastokrotnie stawały na podium mistrzostw Polski, w tym trzy razy sięgały po złote medale. Aktualnie swoje mecze muszą rozgrywać na hali przy ul. Chorzowskiej. Powrót “do domu” z pewnością je ucieszy. Z hali korzystać będą również futsaliści. W przeszłości odbywały się tam również turnieje szermiercze. Z wyremontowanej hali skorzystają nie tylko sportowcy zawodowi.

Od poniedziałku do piątku hala służyć będzie uczniom gliwickich szkół. Dzięki wykonanym pracom Hala Widowiskowo-Sportowa otworzy się na nowe możliwości z których z pewnością skorzystają mieszkańcy oddalonej od centrum dzielnicy.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama