Pięćdziesięciu pracowników Piasta zostało wyznaczonych do pozostania w izolacji domowej przez kolejne dwa tygodnie

Piłkarze Piasta przygotowują się do wznowienia rozgrywek Ekstraklasy. W poniedziałek piłkarze Piasta Gliwice rozpoczęli przygotowania przed planowanym przez zarząd ligi wznowieniem rozgrywek. Stadion przy ul. Okrzei szykuje się do przyjęcia zawodników.

Jak oznajmił w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim Karol Młot, rzecznik gliwickiego klubu: – “Z szatni i siłowni wyciągnięte zostały wszystkie sprzęty i przeprowadza się w nich dezynfekcję. Przed dwa tygodnie nikt nie będzie mógł do nich wejść.” Pięćdziesięciu pracowników Piasta zostało wyznaczonych do pozostania w izolacji domowej przez kolejne dwa tygodnie. W tym czasie nie mogą wychodzić do parków i lasów, a potrzebne zakupy mają robić ich bliscy. “Wśród tych 50 osób są piłkarze, trenerzy, masażyści, fizjoterapeuci, pracownicy klubu, w tym również ja” – oznajmił rzecznik.

Zawodnicy trenują na podstawie rozpisek treningowych, a fakt ich wykonywania przez zawodników jest kontrolowany przez trenerów za pomocą techniki GPS.

Wciąż nie wiadomo, kiedy wrócą rozgrywki Ekstraklasy. W niedzielę odbyła się wideokonferencja szesnastu klubów, na którą każdy oddelegował przedstawiciela sztabu medycznego. Porozumienia póki co nie osiągnięto.

Mistrz Polski po 26-ciu kolejkach jest wiceliderem i ma 8 punktów straty do Legii Warszawa.

Foto: www.piast-gliwice.eu

Kamery IMPERIUM

Reklama