Piast szlifuje formę w Turcji

0
451

Od ponad tygodnia drużyna Piasta przebywa na zgrupowaniu w Turcji. Gliwiczanie szlifują tam formę przed rundą wiosenną, która rozpocznie się już 31 stycznia. Dwa treningi dziennie, siłownia, gierki wewnętrzne, a nawet morsowanie. Natomiast w miniony piątek niebiesko-czerwoni rozegrali pierwszy sparing w którym zmierzyli się z czwartą drużyną ukraińskiej ekstraklasy Zorią Ługańsk.

W miniony piątek niebiesko-czerwoni rozegrali pierwszy sparing w którym zmierzyli się z czwartą drużyną ukraińskiej ekstraklasy Zorią Ługańsk.

Gliwiczanie bardzo dobrze weszli w ten mecz. Już w 6. minucie przy linii bocznej faulowany był Sokołowski. Rzut wolny wykonywał Patryk Lipski, który zacentrował piłką na piąty metr, a tam mimo asysty zawodników Zorii, strzałem głową Piasta na prowadzenie wyprowadził Tomas Huk.

Niebiesko-czerwoni dalej atakowali i byli bliscy podwyższenia wyniku, ale piłka po strzale Lipskiego przeszła w niewielkiej odległości obok słupka.

Zaraz po zmianie stron bardzo aktywny w tym meczu Lipski uderzył z dystansu, zupełnie zaskakując golkipera Zorii i było już 2:0.

W tej drugiej połowie drużyna z Ługańska podkręciła tempo, stworzyła sobie sytuacje, ale pewnie bronił Jakub Szmatuła. W 85 minucie gracz Zorii przewrócił się o leżącego w polu karnym zawodnika Piasta, sędzia jednak uznał, że był faul i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Jurczenko, ale to było wszystko na co w tym dniu mogli sobie pozwolić zawodnicy ukraińskiego klubu. 

Zadowolony z postawy swoich podopiecznych był Waldemar Fornalik, który określił ten mecz jako wartościowy sparing z dobrym rywalem. 

Gliwiczanie zgrupowanie zakończą 21 stycznia, a ostatnim akcentem będzie gra kontrolna z serbskim zespołem FK Proleter Nowy Sad.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.