Piast ograł Zagłębie i gra dalej

0
301

W środę, 27 października, rozegrano mecze 1/16 Pucharu Polski. Piast Gliwice pojechał do Sosnowca i wygrał 1:0. Zwycięską zdobył Mateusz Winciersz, na co dzień rezerwowy młodzieżowiec w zespole Waldemara Fornalika.

Na początku zaatakowało Zagłębie, ale szybko gliwiczanie przejęli kontrolę nad meczem i nietrudno było zauważyć, że są zespołem dojrzalszym i zwyczajnie piłkarsko lepszym. Gospodarze próbowali nadrabiać ambicją i wolą walki, ale to goście wypracowali sobie pierwsze okazje, a w 20 minucie objęli prowadzenie. W pole karne piłkę wrzucił Lipski, tam Winciersz wyskoczył zza pleców obrońców, uderzył z powietrza pod poprzeczkę nie do obrony.

1:0 to nie był wynik, który gwarantował awans, ale też sosnowiczanie w tej pierwszej połowie nie zagrozili bramce pilnowanej przez Szymańskiego. Po przerwie Piast cofnął się, stąd jakby więcej z gry mieli sosnowiczanie, ale nie potrafili tego przełożyć na choćby jeden celny strzał. Po stronie gospodarzy najbliższy szczęścia był Pawłowski, ale piłka przeleciała ponad bramką po jego uderzeniu. Celnie za to strzelali Alves i Stojiljković, jednak Matko Perdiji dwukrotnie udanie interweniował. Czym było bliżej końca tego spotkania, tym mniej wiary było w zawodnikach Zagłębia na doprowadzenie do remisu i w konsekwencji do dogrywki. Gliwiczanie dotrwali do końcowego gwizdka z jednobramkową przewagą, wygrywając skromnie, ale zasłużenie 1:0 i tym samym awansując do kolejnej rundy Pucharu Polski.

27 października 2021, 17:30 – Sosnowiec (Stadion Ludowy)

Zagłębie Sosnowiec – Piast Gliwice 0:1 (0:1)