Patryk Sokołowski i Tomasz Mokwa na dłużej w Piaście Gliwice

Włodarze Piasta Gliwice skorzystali z opcji przedłużenia kontraktów dwóch piłkarzy. Nowa umowa Patryka Sokołowskiego obowiązuje do końca czerwca 2021 roku, a Tomasza Mokwy o rok dłużej.

Patryk Sokołowski trafił do drużyny mistrza Polski latem 2018 roku. Od tego czasu rozegrał 46 spotkań, w których strzelił trzy gole. W obecnym sezonie aż 24 razy pojawił się w wyjściowej jedenastce. – Mam nadzieje, że jak najszybciej będę mógł wyjść na boisko i odwdzięczyć się klubowi za zaufanie. Gliwice to bardzo dobre miejsce do rozwoju sportowego, mam tutaj odpowiednie warunki, aby stawać się coraz lepszym piłkarzem i wierzę, że jako drużyna dalej będziemy osiągać dobre wyniki – cytuje piłkarza strona klubu.

Dłuższy kontrakt otrzymał także Tomasz Mokwa, który w koszulce gliwickiego klubu wystąpił 77 razy, strzelając dwie bramki i czterokrotnie asystując przy trafieniach kolegów.

W Piaście jest jeszcze kilku piłkarzy, którym kończą się kontrakty z końcem czerwca tego roku. To bramkarz Patryk Królczyk, Tymoteusz Klupś, Dominik Steczyk, Tom Hateley, Uros Korun, Gerard Badia i Jorge Felix. FIFA zarekomendowała klubom przedłużenie umów z zawodnikami do końca sezonu, który najprawdopodobniej skończy się w lipcu.

Kamery IMPERIUM

Reklama