Panie Putin, prawdziwi mężczyźni tak nie postępują — czy da się zrobić zdjęcie myśli?

Panie Putin, prawdziwi mężczyźni tak nie postępują.

Jestem wolnym człowiekiem

Będzie dobrze

Chciałabym aby ludzie pojęli czym jest MIŁOŚĆ

Szanujmy nasza planetę, gościmy na niej tylko chwilę

Ci, którzy nie mają pokoju w sobie, wojują z innymi

Wszyscy chcemy pokoju

Jestem absolutnie przerażona

to niektóre z haseł, które możemy przeczytać na arkuszach trzymanych przez gliwiczan.

Zobacz cały projekt

Grupa Fotograficzna „Aczkolwiek” stworzyła niezwykły projekt FACE TO FACE. Pomysł realizowany jest w ramach działań artystycznych w Gliwicach. Projekt w zamyśle ma przedstawiać portret przypadkowo spotkanych osób, na których oprócz osoba portretowana trzyma arkusz papieru z wypisaną przez siebie treścią nawiązującą do aktualnych osobistych emocji, myśli, ważnego przekazu.

Realizacja zdjęć portretowych ma mieć charakter zapisu socjologicznego, obecnej sytuacji, obaw, refleksji, myśli, chęci podzielenia się z tym co ważnego rozgrywa się w nas samych. Wizerunek portretowych osób jak i treść opisana przez biorących udział w projekcie ma być w założeniu wyrazem społecznej integracji w sprawach słusznych i ważnych dla ogółu społeczeństwa.

Jak mówił o projekcie Sebastian Michałuszek dyrektor MDK w latach 2019-2021, twórca i opiekun grupy fotograficznej “Aczkolwiek”, który będzie gościem Radia IMPERIUM we wtorek 22.03.2022 r. o godzinie 10:30 –

Pomysł wziął się z potrzeby, konieczności zareagowania na to co się chwili obecnej dzieje na świecie. Grupa fotograficzna Aczkolwiek z MDK Gliwice, to grupa ludzi zaangażowanych w ważne sprawy, w takich okolicznościach naturalnym było zrealizowanie projektu, który skomentuje nastroje ludzi, zwykłych przechodniów. Projekt face to face to spotkanie z przypadkowymi ludźmi, to możliwość wyrażenia prostego komunikatu, czegoś ważnego co w nas samych się obecnie dzieje.

Wypowiedzenie prostego komunikatu daje nam z jednej strony coś na kształt oczyszczenia a z drugiej strony integrację społeczną, wiarę że każdy głos jednostki, wzmacnia nasze wspólne stanowisko wobec tego co dzieje się za naszą wschodnią granicą. To nasz roboczy opis: Opis projektu fotograficznego “FACE TO FACE” realizowanego przez Grupę Fotograficzną „Aczkolwiek” w ramach działań artystycznych realizowanych w mieście Gliwice.

Projekt w zamyślę ma przedstawiać portret przypadkowo spotkanych osób, na których oprócz portretowanego wizerunku osoba portretowana będzie trzymać arkusz papieru w formacie A 3 z wypisaną przez siebie treścią nawiązującą do aktualnych osobistych emocji, myśli, ważnego przekazu wyrażonego w sposób szczery i intencjonalny. Realizacja zdjęć portretowych ma mieć charakter zapisu socjologicznego, obecnej sytuacji, obaw, refleksji, myśli, chęci podzielenia się z tym co ważnego rozgrywa się w nas samych.

Wizerunek portretowych osób jak i treść opisana przez biorących udział w projekcie ma być w założeniu wyrazem społecznej integracji w sprawach słusznych i ważnych dla ogółu społeczeństwa. Projekt ostatecznie będzie zestawiony i udostępniony wszystkim biorącym udział projekcie w formie cyfrowego albumu dokumentującego nastroje współczesnych mieszkańców Gliwic m.in. na stronie MDK w Gliwicach, oficjalnym profilu FB Grupy Fotograficznej Aczkolwiek oraz MDK w Gliwicach.

Projekt ma nawiązywać do projektu zrealizowanego przez brytyjskiego artystę fotografa Gilliana Wearinga w latach 90 ubiegłego wieku. Stojąc w ruchliwym rejonie południowego Londynu, Wearing zatrzymywał przechodniów i poprosił ich, aby zapisali, co mają na myśli. Za ich zgodą sfotografował ich następnie trzymając ich zapisane aktualne myśli, emocje, stanowisko. W zdjęciach uczestniczył szeroki przekrój osób, a cykl stanowi fascynujący dokument społeczno-historyczny.

Kamery IMPERIUM

Reklama