Ostatnia Astra Sedan zjechała z linii produkcyjnej w Gliwicach

Gliwicka fabryka Opla zakończyła produkcję Opla Astry Sedan, która potocznie nazywana jest “astrą czwórką”. Produkowano ją ponad 8 lat. W Gliwicach nadal produkowana jest Astra piątej generacji w wersji “hatchback”. Dodatkowo już wkrótce w Gliwicach produkowane będą auta dostawcze.

Fabryka w Gliwicach była jedynym producentem tego modelu. Łącznie w Gliwicach od 2012 roku wyprodukowano ponad 213 tys. egzemplarzy tego modelu.

Zakład Opla w Gliwicach przygotowuje się do produkcji samochodów dostawczych. Plany jednak pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Prace opóźniły się o kilka miesięcy. Według informacji szacunkowy termin uruchomienia linii produkcyjnego to druga połowa 2022 roku. Zakład ma produkować 100 tys. vanów rocznie

Koronawirus przeszkadza fabryce nie tylko w kwestii uruchomienia nowej linii produkcyjnej. W tym roku zakład Opla zaliczył przestój. Fabryka nie pracowała od 17 marca do 8 czerwca. Zmniejszyła się również dzienna produkcja samochodów.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama