Od soboty cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie. To najnowsza decyzja Rządu

0
316

Zakaz spotkań w grupach powyżej pięciu osób, z wyłączeniem grup pracowniczych i osób mieszkających razem, nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej, zamknięcie dla klientów lokali gastronomicznych i posiłki wyłącznie na dowóz, uruchomienie programu “Ochrona seniorów” i “Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów” oraz zamknięcie sanatoriów. To najnowsze zmiany, ogłoszone w trakcie dzisiejszej konferencji Ministerstwa Zdrowia, które od soboty obowiązywać będą w całym kraju.

“Seniorzy, bardzo proszę, zostańcie w domu” – to apel, który premier Mateusz Morawiecki wystosował do osób starszych – szczególnie narażonych na zachorowanie i śmierć w wyniku zakażenia koronawirusem. Podczas konferencji prezes Rady Ministrów prosił, by emeryci, którzy nie mają nikogo bliskiego skorzystali z pomocy wolontariuszy. Ci mają pomóc im w sprawach wymagających wyjścia z domu oraz dostarczyć najpotrzebniejsze produkty.

Nowe obostrzenia to odpowiedź Rządu na rosnącą liczbę osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby zanotowaliśmy rekordową liczbę ponad 13 000 nowych przypadków. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski zapowiedział, że jeśli tendencja się utrzyma, to w przyszłym tygodniu ryzyko testowania wzrośnie do około 20-25 tysięcy przypadków. Dodał także, że będzie to scenariusz gorszy od czarnego.