Obchody Święta Niepodległości w Gliwicach

0
213

W najbliższy czwartek będziemy obchodzić sto trzecią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


Z tej okazji spotkajmy się na placu Piłsudskiego. O godzinie 14.30 rozpoczną się tam uroczystości z udziałem przedstawicieli samorządu i wojska. Ale obchody święta w naszym mieście rozpoczną się już o 12.30, mszą w intencji ojczyzny, odprawioną w kościele katedralnym. Msza będzie transmitowana na kanale Telewizji IMPERIUM.

Potem, jak co roku, uczestnicy, na czele z żołnierzami, przejdą na plac Piłsudskiego. Z kolei około 15.15 w parku Starokozielskim zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem ku czci żołnierzy francuskich.

Ukoronowaniem Narodowego Święta Niepodległości w Gliwicach będzie wieczór w Teatrze Miejskim. Wystąpi Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”. Usłyszymy pieśni niepodległościowe, ale i wyzwoleńczą poezję w wykonaniu aktora teatru bielskiego, Adama Myrczka. Dodatkową atrakcją będą utwory polskich kompozytorów, które na fortepianie wykona Michał Goławski. 

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.