Nowy punkt wymazów. W pierwszym dniu funkcjonowania bez tłumów

W poniedziałek, 31 stycznia, ruszyły dwa nowe punkty wymazów prowadzone przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach. Punkty są zlokalizowane na parkingu przy arenie widowiskowo-sportowej (najlepszy dojazd od ulicy Kujawskiej). W pierwszych godzinach funkcjonowania nie było tłumów, jednak dobrze przygotować się na to, co nadejdzie.

Mówi Przemysław Gliklich, Prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach:

“Wszystkie dane wskazują, że około 14 lutego będzie apogeum z dziennymi zakażeniami rzędu 100 tysięcy osób. Dlatego apeluję o zachowanie tych podstawowych zasad, bo to naprawdę, zwłaszcza przy omikronie, który jest tak zaraźliwy, działa. Czyli raz jeszcze: dystans, dezynfekcja i maseczki”

Nowe punkty to odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie na testy i jest efektem współpracy Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim, Narodowym Funduszem Zdrowia, gliwickim magistratem, żołnierzami 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz strażą pożarną z Gliwic.

Mówi kapitan Damian Dudek rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach:

“Udostępniliśmy jeden namiot pneumatyczny, zostało oddelegowanych 6 strażaków ratowników medycznych, którzy zostali przeszkoleni przez personel szpitala w zakresie pobierania wymazu i przez najbliższe 3 tygodnie będą tutaj te czynności prowadzić”

Punkt wymazów przy Arenie będzie pracować przez siedem dni w tygodniu od 10.00 do 20.00 i przyjmować zarówno osoby zmotoryzowane jak i pieszych. W ciągu doby będzie mógł pobierać nawet 1000 wymazów co powinno nieco rozładować kolejki tworzące się w pozostałych punktach.

Temat rozwiniemy po godz. 10:30 na antenie Radia Imperium i po godz. 16:00 w Telewizji IMPERIUM.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama