Nowa odsłona skweru nad DTŚ-ką. Gliwiczanie komentują

Więcej zieleni i elementów małej architektury znajdzie się na skwerze nad DTŚ-ką. To tutaj znajdował się Balcerek, a wcześniej pływały Kanałem Kłodnickim barki. Upamiętnienia Kanału jeszcze w październiku ubiegłego roku domagali się społecznicy. Dwa miesiące później Zarząd Dróg Miejskich opublikował wizualizacje a teraz ogłosił przetarg. Zamiast betonowej pustyni zielone miejsce spotkań z akcentem historycznym. Tak można podsumować owe wizualizacje.

>>> Poznaj historię Kanału Kłodnickiego <<<

Ławki, ciekawe egzotyczne rośliny i instalacja przestrzenna z kamieni pochodzących z dawnej śluzy Kanału. Wykopane w trakcie budowy DTŚ-ki kamienie zostaną w świetle zapewnień ZDM-u oczyszczone i umieszczone na skwerze. Wokół głazów zamontowane będą siedziska, a w tle pojawią się ciekawe rabaty z ozdobnych traw. Całości dopełnią tablice zawierające informacje, zdjęcia oraz przebieg trasy kanału.

fot. ZDM Gliwice

A czego w tym miejscu oczekiwaliby gliwiczanie?

Drzewa w betonowych donicach wkrótce znikną ze skweru i zostaną przeniesione na Sikornik i nieco dalej na rondo im. Stanisława Byliny. Tam czeka je przesadzanie z donic do gruntu na Al. Sikornik – w przypadku wiśni oraz w przypadku miłorzębów na tereny zieleni w pobliżu Ronda im. Stanisława Byliny.

Termin składania ofert mija 25 marca. Umowa mogłaby zostać podpisana w kwietniu. Wykonawca miałby 5 miesięcy na reorganizację tego terenu. O kolejnych krokach w tej sprawie będziemy Państwa na bieżąco informować.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama