Niższe ligi już zakończyły rozgrywki

0
158

Zakończyły się już rozgrywki piłkarskie w rundzie jesiennej sezonu 2021/22 na niższych szczeblach. Przegląd wyników zaczynamy od IV ligi, gdzie w ostatniej kolejce spotkań rezerwy Piasta Gliwice niespodziewanie przegrały z zajmującym 14 miejsce w tabeli zespołem Czarni Gorzyce 1:2. Bramkę dla zespołu prowadzonego przez Jarosława Wójcika zdobył Daniel Pilch. Druga drużyna Piasta przerwę zimową z dorobkiem 21. punktów spędzi na 5. miejscu w tabeli. Składa się na to 5. zwycięstw, 6. remisów i 4. porażki.

W lidze okręgowej, gdzie Gliwice są prezentowane przez dwa zespoły – 11 listopada Sośnica w derbowym pojedynku pokonała ŁTS Łabędy 1:0. Jedyną bramkę zdobył Stanisław Krawiec. Trzy dni później oba zespoły zagrały swoje ostatnie mecze o punkty w tym roku. Sośnica po bramce Remigiusza Sobka pokonała 1:0 Start Sierakowice. ŁTS Łabędy natomiast musiało uznać wyższość Burzy Borowa Wieś ulegając aż 0:4.

Sośnica po 15 kolejkach z dorobkiem 28 punktów i stosunkiem goli 30:21 zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Łabędzianie tych punktów zgromadzili 23., strzelili rywalom 27. gole, tracąc przy tym 24. i przerwę zimową spędzą na 6 miejscu w tabeli.

W A klasie natomiast gra Carbo Gliwice. Zespół z Ostropy w ostatniej, jesiennej kolejce przegrał na wyjeździe z Gwarkiem Zabrze 2:4 i zakończył tę część sezonu na 14 miejscu.

W C klasie, czyli najniższej rezerwy Sośnicy Gliwice pokonały Naprzód II Żerniki 3:0, a Kłodnica Gliwice uległa Tempo II Paniówki 0:4. Sośniczanie na półmetku rozgrywek z dorobkiem 25 punktów zajmują 3 miejsce w tabeli, a Kłodnica z 10 oczkami 12 lokatę.

Niższe ligi rundę rewanżową rozpoczną dopiero w marcu.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.