Nie ma czym oddychać. Gliwice kontra smog

0
421

Polska to niechlubna czerwona plama na mapie czystości powietrza w Europie. Jeśli zbliżymy się na nasze lokalne podwórko, to robi się nieco lepiej. Wczoraj jednak sytuacja wydawała się tragiczna. jednak Miasto ma swoje sposoby na walkę ze smogiem

Coraz więcej budynków w Gliwicach przyłączanych jest do ciepła systemowego. Kaloryfer choć dla niektórych “standard”, to wciąż w wielu budynkach go niema. od lipca 2015 r.  do czerwca 2020 r. Gliwickie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wybudowało ok. 46 km sieci ciepłowniczych, do których przyłączono 6975 mieszkań.

Już za niedługo kolejni mieszkańcy będą mogli cieszyć się “miejskim ciepłem”. PEC szuka wykonawcy przyłączenia budynków do sieci grzewczej. Kaloryfery mają pojawić się m.in w budynkach przy ul.  Jagiellońskiej 44, Lipowej 24, Reymonta 2, 14, 18, Jana Śliwki 11 – Szobiszowicka 25- 25a. Takie działania przyczyniają się do likwidacji niskiej emisji w Gliwicach. Im więcej kaloryferów w domach, tym lepsze powietrze na zewnątrz.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.