Nie będzie Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. św. Wojciecha i TESCO

0
503

Nie będzie Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w dzielnicy Obrońców Pokoju oraz przy Tesco w Starych Gliwicach. W związku z kontrowersjami, jakie wśród mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców budziła pierwsza z lokalizacji, miasto zmieniło decyzję, dotyczącą przeznaczenia działki przy ul. św. Wojciecha. i postanowiło wystawić ją na sprzedaż.

Plany dotyczące obu działek wyszły na jaw podczas podczas sesji Rady Miasta, w listopadzie ubiegłego roku. Taka decyzja zaskoczyła nie tylko radnych, ale także mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców. W drugiej połowie stycznia tego roku złożyli oni w protest do Urzędu Miejskiego. W tej sprawie próbowaliśmy skontaktować się z właścicielem restauracji sąsiadującej z działką 539/3. Niestety nie zdecydował się on na wypowiedź przed kamerą. Interpelację w tej sprawie wystosował także gliwicki radny – Tomasz Tylutko. Jego zdaniem problemu nie stanowił sam PSZOK, ale wybór działki, na której miał zostać zlokalizowany.

Aktualnie w Gliwicach działa wyłącznie jeden Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który mieści się przy ul. Rybnickiej. Zdaniem Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów w Gliwicach to jednak za mało – nie tylko ze względu na lokalizację, ale także rosnące zainteresowanie mieszkańców, którzy coraz chętniej korzystają z bezpłatnej możliwości oddania odpadów. 

Zdaniem miasta – z powstania nowych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów skorzystają nie tylko mieszkańcy, ale także środowisko naturalne. Jednak – jak deklaruje Urząd Miejski – wybór nowych lokalizacji tym razem odbędzie się w konsultacji z poszczególnymi Radami Dzielnic.

Więcej na temat PSZOK-ów i sposobu ich funkcjonowania w programie Rozmowa Dnia. 

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.