Nie będzie dodatkowych połączeń autobusowych na czas Wszystkich Świętych

– W związku z ogłoszoną przed chwilą decyzją rządu o zamknięciu cmentarzy, odwołujemy specjalne linie cmentarne. Miały one kursować z okazji dnia Wszystkich Świętych od 31 października do 2 listopada. – poinformowało Biuro Prasowe Zarządu Transportu Metropolitalnego w piątek 30 października.

ZARZĄD TRANSPORTU METROPOLITALNEGO, W ZWIĄZKU Z OGŁOSZONĄ PRZED CHWILĄ DECYZJĄ RZĄDU O ZAMKNIĘCIU CMENTARZY, ODWOŁUJE SPECJALNE LINIE CMENTARNE, KTÓRE MIAŁY KURSOWAĆ Z OKAZJI DNIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. POZOSTAŁE, WCZEŚNIEJ ZAPOWIEDZIANE ZMIANY, ZOSTAJĄ PODTRZYMANE.

###

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych od 27 października do 2 listopada zaplanowaliśmy wprowadzenie wielu zmian w komunikacji miejskiej. Do najważniejszych należą: zwiększenie pojemności taboru oraz bezpłatne przejazdy 1 listopada.

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywać 1 listopada na wszystkich kursach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych.

Niektóre regularne linie ZTM będą miały zmienione trasy oraz będą obsługiwane przez większe pojazdy. W okresie od 31 października do 1 listopada na zdecydowanej większości linii obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy. Część linii będzie kursowała według rozkładów ważnych w dniu „Wszystkich Świętych”. Połączenia 5 linii autobusowych (nr 128, 232, 250, 515, 750) 1 listopada zostaną zawieszone.

Zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej jest wiele, dlatego zachęcamy do planowania podróży przed wyjściem z domu. Wskutek dynamicznie wprowadzanych i powszechnie obowiązujących, nowych obostrzeń, funkcjonowanie komunikacji miejskiej przed 1 listopada może jeszcze ulec zmianie. Jesteśmy w tej kwestii zależni od Ministerstwa Zdrowia i Rządu RP, a ogłoszone wytyczne są dla nas wiążące.

Szczegółowe informacje będą dostępne na stronie internetowej ZTM w zakładce Rozkłady i Komunikaty – Komunikaty. Zainteresowani mogą również skorzystać z bezpłatnej i czynnej całą dobę przez 7 dni w tygodniu infolinię (800 16 30 30). [Źródło: ZTM]

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama