Na osiedlu Kopernika ma powstać zadaszone targowisko

0
456

Na razie jest tu pusty plac otoczony miejscami parkingowymi. Jednak już wkrótce na osiedlu Kopernika ma powstać zadaszone targowisko. Miejski Zarząd Usług Komunalnych ogłosił bowiem przetarg na jego budowę.

Zadaszony plac targowy ma powstać na trzech działkach, znajdujących się pomiędzy ulicami Kopernika i Centaura. Inwestycja obejmie roboty ziemne, budowę betonowych fundamentów i kanalizacji deszczowej, położenie kostki brukowej, instalację stalowej konstrukcji zadaszenia, a także nasadzenie roślin.

Termin składania ofert w postępowaniu przetargowym upłynął 8 stycznia. Wzięły w nim udział 4 firmy – w tym trzy z naszego regionu i jedna z województwa opolskiego.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych na realizację inwestycji przeznaczył 471 tys. zł. Najniższą z ofert, opiewającą na ponad 453 tys. zł złożyła spółka Drogomax z Tarnowskich Gór.

Aktualnie trwa sprawdzanie dostarczonej dokumentacji. Jak informuje MZUK – wykonawca inwestycji zostanie wyłoniony najpóźniej na początku lutego.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.