Muzealnicy zapraszają na bezpłatne zwiedzanie. Do kiedy trwa “promocja”?

0
347

Muzeum w Glwicach już otwarte i czeka na zwiedzających! Do 21 lutego wszystkie wystawy i wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach – zwiedzać można bezpłatnie!

“Nawet najlepsza wirtualna platforma nie zastąpi kontaktu z prawdziwymi, rzeczywistymi zabytkami i dziełami sztuki. A jednych i drugich w naszym Muzeum nie brakuje. Brakowało tylko publiczności, bez której zbytki, dzieła sztuki i muzealnicy tracą sens” – napisali na swojej stronie internetowej gliwiccy muzealnicy.

Na zwiedzających czekają dwie wyjątkowe wystawy czasowe – w Willi Caro: „Fedruję śląski krajobraz… Rafał Malczewski – Antoni Wieczorek”, w Czytelni Sztuki: „Śląsk w obrazach fotograficznych Jana Bułhaka”. Czasu na ich obejrzenie nie zostało wiele, ponieważ czynne są do tylko 21 lutego.

Na jakich zasadach można zwiedzać Muzeum w Gliwicach?

  1. Do odwołania nie będą organizowane w siedzibie Muzeum, ani w jego oddziałach zajęcia edukacyjne, koncerty, wykłady i inne formy upowszechniania. Gorąco zachęcamy Wszystkich do korzystania z naszej oferty programowej prowadzonej online za pośrednictwem strony www.muzeum.gliwce.pl.; muzealnego profilu na Facebook oraz kanału YouTube.
  2. Do 21 lutego wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach: Willę Caro, Zamek Piastowski, Radiostację, Dom Pamięci Żydów Górnośląskich i Oddział Odlewnictwa Artystycznego zwiedzać można bezpłatnie.
  3. Do odwołania nie przyjmujemy grup zorganizowanych, czyli Muzeum można zwiedzać wyłącznie indywidualnie.
  4. Rekomendujemy płatności bezgotówkowe oraz nabywanie wydawnictw muzealnych za pośrednictwem naszej strony www.muzeum.gliwice.pl. Zamówienia książek prosimy przesyłać mailem na adres: [email protected]
  5. Przed wejściem do Muzeum prosimy o założenie środków ochrony ust i nosa (np. maseczka). Po wejściu do Muzeum prosimy o przemycie rąk płynem dezynfekcyjnym znajdującym się przy drzwiach wejściowych. Zalecamy również założenie rękawiczek jednorazowych. Środki ochrony osobistej (maseczki i rękawiczki) są dostępne w kasie Muzeum w cenie 5 zł. za komplet.
  6. Podczas przebywania w obiektach muzealnych prosimy utrzymywać półtorametrowy dystans od innych osób czy to w kolejce do kasy, czy w czasie zwiedzania
  7. W Willi Caro może przebywać jednocześnie 25 zwiedzających, w tym: Czytelna Sztuki – 7 osób; Wystawa Stała na parterze – 8 osób; Wystawy Czasowe na I piętrze – 10 osób.

a. W Zamku Piastowskim może przebywać jednocześnie 15 zwiedzających.

b. W Radiostacji Gliwice może przebywać jednocześnie 10 zwiedzających.

c. Oddział Odlewnictwa Artystycznego może przebywać jednocześnie 10 zwiedzających

d. Dom Pamięci Żydów Górnośląskich może przebywać jednocześnie 25 zwiedzających.

e. Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej może przebywać 1 osoba. Obsługa zdalna: [email protected] i

  1. Zwiedzający są zobowiązani do podporządkowania się instrukcjom opiekunów ekspozycji.
  2. Pod 21 lutego ceny biletów pozostają bez zmian.
  3. Dni i godziny otwarcia Muzeum w Gliwicach pozostają bez zmian.

Placówka została powołana do życia 22 marca 1905 roku jako Muzeum Górnośląskie (Oberschlesische Museum). Od 1945 roku funkcjonuje pod nazwą Muzeum w Gliwicach.

Obecnie placówkę tworzy pięć oddziałów: Willa Caro – wpisana na Szlak Magnatów Przemysłowych, Zamek Piastowski, Oddział Odlewnictwa Artystycznego w Nowych Gliwicach, wizytówka miasta – Radiostacja Gliwice oraz najmłodszy z nich uruchomiony 2 lata temu Dom Pamięci Żydów Górnośląskich przy ulicy Poniatowskiego.

Muzeum oprócz wystaw stałych proponuje liczne wystawy czasowe. Jest organizatorem wielu interesujących spotkań i wykładów, koncertów oraz różnorodnych warsztatów dla dzieci i młodzieży. Zajmuje się także wydawaniem publikacji, głównie katalogów zbiorów i wystaw, wydawnictw tematycznych w ramach serii monograficznej i Rocznika Muzeum w Gliwicach.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.