Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym

Wyjątkowo mocno były obsadzone Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym, które odbyły się w Gliwicach. W Łabędziu o medale walczyli najlepsi polscy przedstawiciele tej dyscypliny z aktualnymi mistrzyniami i mistrzami seniorów włącznie. Faworyci nie zawiedli, choć nie zabrakło niespodzianek.

W zawodach łącznie uczestniczyło około 150 tenisistek i tenisistów w tym wszyscy reprezentanci Polski, a to oznacza, ze poziom był wysoki

Martyna Lis reprezentująca Klub Sportowy Bogoria na tych mistrzostwach sięgnęła aż po trzy medale, w tym po tytuł Mistrzyni Polski w grze deblowej. W grze pojedynczej natomiast zajęła drugie miejsce. Mimo to zawodniczka nie była w pełni zadowolona ze swojego występu.

Nie często się zdarza, nawet w tenisie, gdy zawodniczka prowadzi 3:1, a przegrywa cały mecz 3:4.

Cały turniej jednak 22 latka może uznać za udany

Ilona Sztwiertnia reprezentująca Klub Heros Kraków ma ledwie 20 lat, a w swojej karierze zdobyła już 4 medale ME oraz ponad 20 medali mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. W Gliwicach dołożyła 21, złoty medal. Posłuchajcie co czuła nowa mistrzyni Polski po zakończonym turnieju

Samuel Kulczycki to obecnie najlepszy polski tenisista. Ostatnio grał w niemieckiej superlidze, na swoim koncie ma tytuł mistrza Europy U 21, jest też aktualnym mistrzem Polskie seniorów, ale w Gliwicach zajął drugie miejsce.

Mistrzem Polski U 23 w Gliwicach został Maciej Kubik, kolega klubowy Samuela Kulczyckiego. Zawodnik Derkoglass Działdowo nie krył radości ze zdobycia złotego medalu

Jarosław Tomicki jest starszy od Macieja Kubika o 20 lat, ale nie przeszkadza mu to z powodzeniem grać w tenisa. W połowie maja razem z kolegami z drużyny KTS Gliwice wywalczył Puchar Polski w tenisie stołowym i można to uznać wręcz za sensację

Program NA SPORTOWO do zobaczenia w każdą środę po godzinie 16:00