Miejska spółka oferuje darmowy internet. Ludzie wolą korzystać z tego w komórkach

Hot-Spot w Gliwicach jest już od dawna. Jednak wciąż nie wszyscy  o nim wiedzą. Dzięki niemu możemy połączyć się za darmo z internetem w miejscu gdzie jest on udostępniony. Z Hot Spotu nie korzysta się jak z domowego internetu. Z założenia służy do odbierania poczty elektronicznej i wysyłania wiadomości w internetowych komunikatorach.

W Gliwicach jest 27 miejsc z hot spotem. Z darmowego internetu można korzystać m.in na starówce, stadionie Piasta Gliwice czy przy radiostacji. Śląska Sieć Metropolitalna, która jest ich operatorem informuje o modernizacji. Sieć hot spotów zostanie rozbudowana m.in o Park Chrobrego czy też Ośrodek Czechowice a ich prędkość wzrośnie z 1 Mb/s do 30 Mb/s

Statystyki pokazują, że w 2019 roku użytkownicy logowali się ponad 14 tysięcy razy. Nam jednak nie udało znaleźć się osoby, która korzystałaby z hotspotów.

Postanowiliśmy sprawdzić czy hot spot na starówce nadal działa i w jaki sposób można się połączyć. Po wyszukaniu hotspota, trzeba się zalogować lub gdy nie posiada konta zarejestrować. Na podany numer telefonu dostaniemy sms z kodem weryfikacyjnym. Teraz wystarczy wpisać dane i korzystać z sieci. A jak z prędkością? Wykonany test daje nam obiecaną wartość. Wszystko jednak zależy od ilości korzystających z sieci w danym momencie.

Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest na koniec września 2020 r.

Kamery IMPERIUM

Reklama