Miasto ma plany na Wilcze Doły. W przyszłym tygodniu udostępnią je mieszkańcom

0
885

W trakcie batalii o Wilcze Doły wielokrotnie powtarzano, że mieszkańcom zostaną przedstawione plany zagospodarowania wokół zbiornika retencyjnego. Wstępnie była mowa o sierpniu, później wrześniu, aktualnie mamy październik a planów nadal nie przedstawiono.

Jak się okazuje, koniec września to termin, w którym wykonawca projektów miał przekazać plany zagospodarowania miastu.

Plany zostaną udostępnione mieszkańcom 15 października. Wtedy rozpoczną się dwutygodniowe konsultacje społeczne. Gliwiczanie zdecydują, którą wersję “nowych” Wilczych Dołów wolą.

Strona społeczna jest zaniepokojona faktem, o rzekomej wycince drzew na terenie Wilczych Dołów, która ma rozpocząć się 16 października. Magistrat jednak nie potwierdza tej informacji.

W związku ze swoimi obawami o wycinkę drzew inicjatywa Ratujmy Wilcze Doły rozpoczęła akcję “Zielony Balonik” dla Wilczych Dołów. Mieszkańcy na znak troski i niezgody na zniszczenie siedlisk chronionych ptaków fotografują się z Zielonym balonem i wystawiają go w witrynach, balkonach i oknach. Magistrat choć nic nie wie o planach wycinki to nieoficjalne wątpi by rozpoczęto pracę dzień po przedstawieniu planu zagospodarowania.