Miasto Gliwice stworzyło drugi rodzinny dom dziecka

0
155
Zdjęcie autorstwa Magda Ehlers z Pexels

Kolejny rodzinny dom dziecka, działający pod opieką gliwickiego Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny, powstał w Czerwionce-Leszczynach. Prowadzą go Katarzyna i Marek Pohlowie. Opiekują się trojgiem własnych dzieci i dziewięciorgiem w pieczy zastępczej.

Pierwszy taki dom powstał w Gliwicach w czerwcu tego roku, a prowadzą go, w mieszkaniu przekazanym i wyremontowanym przez miasto, Edyta i Andrzej Korcowie. Trzeci rodzinny dom dziecka powstanie w przyszłym roku.
W takich domach mieszka maksymalnie ośmioro dzieci. Opiekę nad nimi sprawuje rodzina, a nie instytucja. Nasze miasto udostępnia takim rodzinom mieszkania, oferuje wsparcie koordynatora. Rodziny mogą liczyć na pokrycie kosztów utrzymania każdego dziecka, dodatek za opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi, dofinansowanie do wypoczynku, środki na utrzymanie mieszkania, a nawet pokrycie kosztów związanych z remontami.

Osoby chcące zastać rodzinami zastępczymi Centrum Pieczy Zastępczej zaprasza do kontaktu. Więcej na stronie rodzinazastepcza.gliwice.pl.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.