Mali pacjenci nie będą leczyć się w Gliwicach

Od 1 sierpnia mali pacjenci chirurgii dziecięcej nie będą mogli skorzystać z pomocy w gliwickim oddziale.

Brakuje specjalistów z zakresu chirurgii dziecięcej, nie mamy możliwości obsadzenia wszystkich dyżurów. Stąd wniosek do wojewody śląskiego oraz do Narodowego Funduszu Zdrowia o czasowe zawieszenie dotychczasowgo oddziału by móc przygotować się do zmiany polegającej na stworzeniu wieloprofilowego dziecięcego oddziału zabiegowego – wyjaśnia Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Maluchy uzyskają pomoc w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu, w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku.

To dla nas czas intensywnej pracy nad stworzeniem wieloprofilowego oddziału zabiegowego dla dzieci. W interdyscyplinarnym zespole przygotowującym ten medyczny projekt są nasi najlepsi specjaliści m.in. z zakresu ortopedii dziecięcej, pediatrii oraz chirurgii dziecięcej – zapewnia prezes gliwickiego szpitala.

[spreaker type=player resource=”episode_id=50677121″ theme=”light” playlist=”false” cover=”https://d3wo5wojvuv7l.cloudfront.net/images.spreaker.com/original/b3eae9ded0dea0380c5f9a5f04062988.jpg” width=”100%” height=”400px”]

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama