“Kulturalne” wsparcie w drodze. Wiece solidarności, koncerty charytatywne…

0
147

W każdy czwartek aż do odwołania będą się odbywały wiece poparcia i wsparcia na gliwickim Rynku. Początek o godz. 20:00.

“Chcemy, co tydzień być razem z Ukrainkami i Ukraińcami przybywającymi do nas. Dawać im głos, komentować propagandę, dodawać otuchy, słuchać, a może nawet śpiewać i razem płakać i śmiać się. Pomagać przez obecność.” – napisały członkinie grupy “Nic o nas bez nas. Ruch kobiecy Gliwice i Pyskowice”.

To nie wszystko. Z pomocą rusza także kultura.

Nowo powstałe Centrum Kultury Victoria zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się w niedzielę 6 marca w Cechowni. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Swoje dwa grosze będzie także można przekazać podczas koncertu zorganizowanego przez Stację Artystyczną Rynek.

“Wojna w Ukrainie wstrząsnęła wszystkimi. W obliczu niewyobrażalnego okrucieństwa Gliwiczanie łączą siły i mobilizują się do pomocy. Czas na działanie w obszarze kultury. Wspólnie zróbmy coś dobrego!” – napisano w zapowiedzi koncertu “Gliwice z Ukrainą – koncert charytatywny”.

Wystąpią gliwiccy artyści. Lista z godziny na godzinę się wydłuża. Na pewno usłyszymy Belfer Band i artystów z Teatru Wit-Wit. Początek w piątek, 4 marca, o godz. 18:00. Wstęp darmowy, jednak każdy uczestnik będzie mógł wrzucić dowolną kwotę do puszki. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na pomoc uchodźcom przebywającym w Gliwicach.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.