Koronawirus w Gliwicach – stan na 20 listopada. Spadek liczby zakażonych i zgonów. Więcej ozdrowieńców

Jedna ofiara śmiertelna i 83 nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 zanotowano w Gliwicach w ciągu ostatniej doby. To najnowsze dane, opublikowane na stronie gliwickiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Jak wynika z raportu gliwickiego sanepidu – w ciągu ostatniej doby sytuacja epidemiologiczna w Gliwicach uległa poprawie. Liczba osób zakażonych koronawirusem spadła od wczoraj z 215 do 83 przypadków. Podobnie jak liczba ofiar śmiertelnych, których we wtorek było 5, czyli pięciokrotnie więcej, niż w ciągu ostatniej doby. Zmniejszyła się też liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją domową.

Na tym samym poziomie utrzymuje się natomiast liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym sanepidu. Od niedzieli, 8 listopada jest ich 86.

Źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gliwicach

W stosunku do wczorajszego dnia nieznacznie wzrosła też liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem. Zanotowaliśmy jednak również znaczny wzrost liczby ozdrowieńców, których we wtorek było 24, a dzisiaj 60.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama