Koronawirus w Gliwicach – stan na 19 listopada. Nie żyje kolejnych 5 osób

0
374
Fot. pexels.com

W ciągu ostatniej doby z powodu zakażenia COVID-19 zmarło w Gliwicach kolejnych 5 osób. U 215 stwierdzono dodatni wynik testu na obecność koronawirusa. To znaczny wzrost przypadków w stosunku do poprzednich dni.

Z najnowszych danych, opublikowanych na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gliwicach wynika, że kwarantannie lub izolacji domowej poddanych zostało 4025 osób, 86 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym, a 18 jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia obecności wirusa SARS-CoV-2. Nieco więcej, bo 24 osoby wyzdrowiały.

Takie wyniki nie napawają optymizmem. Od poniedziałku do środy dobowa liczba zgonów utrzymywała się bowiem na poziomie jednego przypadku. W ciągu dzisiejszej doby zmarło kilkakrotnie więcej, bo aż 5 osób. Nie lepiej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o liczbę nowych przypadków zachorowań. Po wtorkowym spadku do 24 przypadków, w środę zanotowaliśmy ich niemal dwukrotnie więcej, bo aż 70. Dzisiaj liczba ta wzrosła trzykrotnie. Zanotowaliśmy bowiem 215 nowych przypadków zachorowań.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.