Kolejne duże kongresowe wydarzenie – statio II – w Bytomiu i Zabrzu.

21.04.2024, w Niedzielę odbyła się msza i spotkanie z Jego Eminencją Kardynałem Gerhardem Müllerem, gościem Kongresu Eucharystycznego Diecezji Gliwickiej.

W dniu 21.04.2024 odbyło się w Kościele p.w. Świętej Anny w Zabrzu tzw. STATIO II, jedno z głównych wydarzeń Kongresowych w Diecezji Gliwickiej, w którym uczestniczyli ks. Biskup ordynariusz Sławomir Oder, ks. Biskup Andrzej Iwanecki oraz gość honorowy ks. Kardynał Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary

Program spotkania:
 o godz. 15.30 – Koronkę do Miłosierdzia Bożego
 o godz. 16.00 – Adorację Najświętszego Sakramentu
 o godz. 16.30 – Katechezę głoszoną przez ks. Kardynała Gerharda Müllera
 o godz. 17.30 – Modlitwę prowadzoną przez Oazę Rodzin

O godz. 18.00 Jego Eminencja Kardynał Gerhard Müller przewodniczył Eucharystii w Kościele p.w. Św. Anny w Zabrzu i wygłosił homilię poświęconą Eucharystii. Mszę Świętą koncelebrowali m.in. Jego Ekscelencja Biskup ordynariusz Sławomir Oder, Jego Ekscelencja Biskup Andrzej Iwanecki, a także ksiądz Prałat Grzegorz Skop KGCTJ, Kapelan Wielkiego Przeoratu Polski Templariuszy, Proboszcz Parafii Świętej Anny w Zabrzu.

Po Mszy św. podczas agapy był czas na mniej oficjalną część spotkania i możliwość rozmowy.

Warto przypomnieć, że nie często zdarza się zaszczyt goszczenia tak ważnego dostojnika kościelnego jakim jest Kardynał. W Kościele p.w. Świętej Anny w Zabrzu ostatnio miał miejsce w latach 50-tych XX wieku kiedy dwukrotnie goszczono Prymasa Tysiąclecia, Bł. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

(zródło tekstu: templariusze.org.pl)