Kolęda na cztery łapy – czyli świąteczny apel pary muzyków z Gliwic

0
396

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym pamiętamy o naszych bliskich. Nie tylko od święta warto jednak pamiętać także o czworonogach. Tych, które mieszkają z nami w domach, ale i tych, które święta spędzą w schronisku. O tym w swojej świątecznej kolędzie na cztery łapy przypomnieli Kasia Dudziak i Mateusz Dyszkiewicz – para muzyków z Gliwic, znana m.in. z kolektywu „Krzikopa”. 

Jak twierdzi wokalistka, piosenka powstała po to, by zwrócić uwagę na zwierzęta, które nie poradzą sobie bez naszej pomocy. A pomóc można na różne sposoby. Na przykład wspierając schroniska dla zwierząt – darami lub wpłatami. Albo chociażby rezygnując ze strzelania sylwestrowymi fajerwerkami, których boją się nie tylko zwierzęta domowe, ale i dzikie.

Piosenkę “WIECZORAMI (daj mi żreć)” usłyszycie Państwo na antenie Telewizji Imperium. Słuchając jej pamiętajcie także o tym, że zwierzęta to nie prezenty, a żywe istoty, które myślą i czują. Jeśli więc chcecie dać dom czworonogowi, zróbcie to świadomie – nie kupujcie, adoptujcie.  

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.