Kobiety w ringu. Zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska w boksie

117 dziewcząt i kobiet reprezentujących barwy Polski, Czech, Chorwacji, Estonii, Słowacji i Łotwy wzięło udział w XV Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet organizowanych na przełomie sierpnia i września w Gliwicach. Gliwicka pięściarka Lidia Fidura znów okazała się najlepsza w swojej kategorii wagowej!

Rywalizacja o medale toczyła się wśród kadetek (15–16 lat, walka 3 x 2 minuty), juniorek (17–18 lat, 3 × 3 minuty) i seniorek (3×3 minuty). – To pierwsza tej rangi impreza bokserska w Polsce od marca, czyli od wybuchu pandemii. W „normalnych” czasach w naszych zawodach startowały mistrzynie świata, Europy, medalistki igrzysk olimpijskich. Trudniej było wywalczyć tytuł mistrzyni Śląska niż wygrać mistrzostwa Polski czy innego kraju. Dziś ratujemy sytuację, nie chcemy przerywać cyklu, a obsada zaczyna być bardzo dobra, choć oczywiście nie wiedzieliśmy, czy wszystkie zawodniczki przyjadą – mówił wieloletni współorganizator imprezy, Henryk Wilk z GUKS Carbo.

W imprezie wzięły udział m.in. bardzo doświadczona i utytułowana Karolina Koszewska (69 kg, Mistrzyni Igrzysk Europejskich 2019, była złota, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Europy) i Natalia Marczykowska (69 kg), która też odniosła już sporo sukcesów (medale Młodzieżowych  Mistrzostw Świata i Europy) oraz reprezentująca Gliwice, wielokrotnie nagradzana Lidia Fidura (+81 kg), która w sobotę 5 września zdobyła pas mistrzowski za wygraną walkę finałową. Pokonała Czeszkę Barę Suchankovą aż 5:0! Wyniki poszczególnych walki i relacje z poszczególnych dni można znaleźć w portalu bokser.org.

Kadrowiczki otworzyły w Gliwicach sezon reprezentacyjny. Warto podkreślić, że wszyscy wchodzący do hali przy ul. Jasnej musieli mieć maseczki i przeszli badanie temperatury.

źródło: UM Gliwice

Kamery IMPERIUM

Reklama