Klasik i Dziura wygrywają w Gliwicach

0
211

W miniony weekend w Gliwicach rozegrano pierwsze w tym sezonie zawody szermiercze. W hali sportowej przy ul. Warszawskiej w dwudniowym turnieju rywalizowały juniorki i juniorzy o punkty w Pucharze Polski. W pierwszym dniu na plansze wyszły kobiety. Bezkonkurencyjna po raz kolejny okazała się aktualna mistrzyni świata kadetek – Alicja Klasik. Reprezentantka RMKS Rybnik w finale pokonała klubową koleżankę Kingę Zgryźniak. Wśród szpadzistek Piasta Gliwice tym razem najlepiej walczyła Wiktoria Jędrzejec, która ostatecznie zakończyła zawody na ósmym miejscu. To bardzo przyzwoita lokata, bo Wiktoria to jeszcze junior młodszy i musiała rywalizować ze starszymi od siebie zawodniczkami.

W drugim dniu zawodów do rywalizacji przystąpili mężczyźni. Zwycięzcą inaugurującego sezon dwudziestolatków turnieju został Stanisław Dziura (PTG Sokół 1893 Mielec), który w ostatnim pojedynku tych zawodów wygrał z Wiktorem Wałachem (RMKS Rybnik) 15:9. Na trzecich miejscach sklasyfikowano Adama Sojkę (RMKS Rybnik) i Wojciecha Marczaka (KSz Warszawianka). Najwyżej z zawodników Piasta uplasował się Mikołaj Wesołowski. Gliwiczanin zakończył ten turniej na 17 lokacie. To trochę poniżej oczekiwań, ale mamy nadzieję, że w następnej edycji Pucharu Polski będzie już lepiej.

Więcej w programie “3 minuty o sporcie” w poniedziałek, 25 października, po godz. 16:20.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.