„Kijowa Ekipa” już działa!

0
243

W minioną niedzielę odbył się marsz Nordic Walking organizowany przez  kijowe dziewczyny z „Kijowej Ekipy”. Na starcie, który miał miejsce w Parku Chopina zameldowało się ponad 20 amatorów truchtania z kijkami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę, a potem cała grupa  wyruszyła na 10 kilometrowy spacer uliczkami naszego miasta, które z tej perspektywy wygląda jeszcze bardziej atrakcyjnie.  Pogoda dopisała więc bez przeszkód można było zaliczyć wszystkie „pit stopy”.  

Już wcześniej organizatorki tej wyprawy takie marsze realizowały jako Rady Dzielnic wspólnie jednocząc się i zrzeszając przy tym sporą liczbę uczestników. Przypomnijmy, że latem odbyły się cztery tego typu  przedsięwzięcia w których wzięło udział łącznie kilkuset uczestników w różnym wieku, bo tu ograniczeń nie ma. Niedzielny marsz realizowany był w ramach projektu Fio Śląskie Lokalne i ma charakter prozdrowotny. Głównym celem jest popularyzacja aktywnego trybu życia, a nordic walking należy do tych dyscyplin, które może uprawiać każdy o każdej porze roku bez względu na kondycje i przygotowanie fizyczne.

Nie tylko jednak z kijkami zamierzają pokonoywac kolejne trasy członkowie tej grupy.

– W planach mamy też kajaki, bieganie,  rowery,  czyli aktywnie, sportowo i zdrowo. Wiosną natomiast chcemy się wybrać z kijkami na Babia Górę, by podziwiać wschód słońca. Zapraszamy wszystkich chętnych – mówi Anna Kajdanowicz  – współorganizatorka tego przedsięwzięcia.   

P.S. zachęcamy do śledzenia Kijowej Ekipy na Facebooku https://www.facebook.com/KijowaEkipa

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.