Kiedy uczniowie klas IV-VII wrócą do szkolnych ławek?

Pandemia wywróciła do góry nogami nie tylko poprzedni rok szkolny, ale również bieżący. Mimo optymistycznego wrześniowego startu sytuacja szybko się zmieniła i od października uczniowie wrócili do nauczania zdalnego. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych wróciły do nauki stacjonarnej 18 stycznia. Sytuacja epidemiologiczna póki co się nie pogorszyła. Co więc z uczniami klas starszych?

Nie wiadomo… Na dzisiejszej konferencji prasowej Minister Edukacji Przemysław Czarnek oświadczył: “Przygotowujemy wytyczne dla klas IV-VIII, ale wszystko zależy od dynamiki rozwoju pandemii”

Według Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego decyzję ogłosi premier na najbliższej konferencji prasowej. Jednak bardzo prawdopodobne, że uczniowie klas starszych nie wrócą do szkolnych ławek. Przeciwny powrotowi jest… Minister Zdrowia

Ja absolutnie nie rekomenduję dalszego otwierania szkół. Mamy taką ścieżkę przyjętą, że w drugim tygodniu lutego powtarzamy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po obejrzeniu wyników tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki” – powiedział minister Adam Niedzielski

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.

https://www.youtube.com/watch?v=m-wz3UJVy2MKamery IMPERIUM

Reklama