Kiedy ruszy sezon na inhalacje w Gliwicach?

Niedaleko centrum miasta, w aglomeracji śląskiej mamy atrakcje, która porównywana jest do nadmorskich spacerów i doskonale działa na drogi oddechowe — mówiła Marzena Sosnowska, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. Tężnia solankowa, o której mowa w lesie przy Chorzowskiej działa już od 2020 roku. Swój trzeci sezon działalności rozpocznie już w tym tygodniu!

Żeby tak się stało pod koniec marca tężnia musi zostać uzupełniona tą dobroczynną solanką — mówiła Marzena Sosnowska, rzeczniczka miejskiej spółki odpowiedzialnej za dbanie o tę atrakcję — Informacje jak korzystać z tężni solankowej, żeby przyniosła jak najlepszy efekt znajdziecie Państwo na stronie mzuk.pl. Natomiast ja tak w skrócie powiem, że taki czas, jednorazowego spaceru przy tężni nie powinien być dłuższy niż 40 minut.

Tężnia solankowa dzięki cennym składnikom zawartym w 8% roztworze solanki ma dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka. Pod wpływem słońca jak i wiatru wytwarzany jest leczniczy aerozol. O ile nie ma przeciwwskazań lekarskich przebywanie w pobliżu tężni, podobnie jak nadmorskie spacery, doskonale działa na drogi oddechowe.

Kamery IMPERIUM

Reklama