“Każdy kluczyk może włączyć budzik”. Przyszli medycy z V LO w Gliwicach zbierają klucze dla podopiecznych kliniki Budzik

0
744

Jeszcze w grudniu przygotowali paczki świąteczne dla chorych na koronawirusa pacjentów Szpitala przy ul. Radiowej. Tym razem uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach organizują zbiórkę niepotrzebnych kluczy. W ten sposób przyszli medycy z klasy 2A chcą pomóc podopiecznym Kliniki Budzik, zajmującej się wybudzaniem ze śpiączki dzieci po ciężkich urazach mózgu. Co stanie się z zebranymi kluczami? O to zapytaliśmy pomysłodawców zbiórki.

Klucze zebrane w ramach akcji “Każdy kluczyk może włączyć budzik” zostaną sprzedane w punkcie skupu złomu. A uzyskane w ten sposób środki przekazane na rzecz fundacji Ewy Błaszczyk Akogo?, prowadzącej klinikę Budzik.

Zdaniem Ewy Trybalskiej, wychowawczyni klasy 2A – dyrektor kliniki na wieść o akcji zareagował entuzjastycznie i ucieszył się, że w dobie pandemii ktoś pamięta o podopiecznych placówki.

Jednak uczniowie V LO nie tylko o pacjentach pamiętają, ale także działają. I choć zebrali już pokaźną kolekcję kluczy, to chętnie przyjmą kolejne. W końcu – w myśl nazwy akcji – “Każdy kluczyk może włączyć budzik”.

Dlatego każdy, kto chciałby wziąć udział w akcji może dostarczyć niepotrzebne klucze do portierni V Liceum Ogólnokształcącego, przy ul. Górnych Wałów 29. Zbiórka zakończy się tydzień po ogłoszeniu powrotu uczniów do szkoły.

Ewa Błaszczyk – prezes fundacji Akogo?, w 2017 roku odwiedziła Gliwice i rozmawiała z naszą reporterką.

Oglądaj „Flesza” o każdej pełnej godzinie. Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci Imperium Telecom.