Kajakiem po Kłodnicy na czas, rzut podkową, siłowanie na rękę na belce, turniej siatkówki plażowej…

0
234

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wróciły Igry w tradycyjnym wydaniu. Dla wielu uczących się na gliwickiej uczelni studentów była to pierwsza okazja, aby wziąć udział w tym wydarzeniu. Jednym z punktów tygodniowych obchodów jest Dzień Sportu.

Jednym z pierwszych punktów programu był mecz piłkarski między profesorami a studentami. Zwycięstwo profesorów to nie był jednak przypadek. Młodzież pewnie w pandemii więcej czasu spędzała przy komputerach a mniej zwracała uwagi na utrzymywanie sprawności fizycznej.

Jak przyznał Tomasz Mżyk, student pierwszego roku – Wydziału Inżynierii Środowiska przegrać z profesorami to trochę wstyd, ale może mieć swoje plusy.

Tuż obok boiska piłkarskiego odbywał się turniej siatkówki plażowej. Zapachniało słońcem i latem. Ostatnią konkurencją, jaka odbyła się w dniu sportu, był wyścig kajakiem na czas. Trzeba było przepłynąć sto metrów po rzece Kłodnicy pod prąd. Do rywalizacji zgłosiło się kilkadziesiąt par a na moście, który służył za trybunę uczestnikom – kibicowały tłumy – głównie studentów.

Dzień Sportu AD 2022 na Politechnice Śląskiej już za nami, ale zachęcamy nie tylko studentów do aktywności fizycznej, choć jeśli będziecie chcieli popłynąć kajakiem po Kłodnicy to z zachowanie wszelkich form ostrożności.

Premiera programu „Na sportowo” w środę, 25 maja, w Telewizji IMPERIUM o godz. 16:30.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.