Kacper Szczurowski mistrzem Polski

0
183

Z początkiem października dżudocy wrócili na tatami. Sekcja dżudo AZS Politechniki Śląskiej zaczęła ten sezon od bardzo mocnego akcentu. Na indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów – reprezentant tego klubu – Kacper Szczurowski wywalczył złoty medal w kategorii wagowej do stu kilogramów. To czwarty medal Kacpra z MP Seniorów, ale pierwszy złoty! Na tych samych mistrzostwach Patryk Kubicki walczący w kategorii do 73 kg zajął 7 miejsce.

Natomiast w Międzynarodowym Turnieju Judo “Salt Cup”, dedykowany młodszym adeptom tej sztuki walki – wzięła udział większa już grupa reprezentantów AZS Gliwice. Zawody stały na wysokim poziomie o czym świadczy liczba zgłoszonych zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Rumunii czy Bośni i Hercegowiny. Wśród gliwiczan najlepiej spisał się Stanisław Kaczyński, który po emocjonujących walkach wywalczył brązowy medal. Piąte miejsce zdobyła Maja Majewska.

W Sochaczewie natomiast rozegrano Puchar Polski Juniorek i Juniorów. O krok od medalu byli Julia Jamroszczyk – kategoria wagowa do 63kg, która zajęła V miejsce, czyli tuż za podium. Emilia Wołkowicz w tej samej kategorii wagowej była 7. Na takiej samej lokacie zawody zakończył Oliwier Nowok (-60kg).

23 października w Gliwicach odbędą się Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych (z prawem startu grupy młodzików i młodziczek). Miejsce hali przy ul. Akademickiej 26. W imieniu organizatorów zapraszamy do oglądania i kibicowania na żywo naszym zawodnikom.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.