Javier Ajenjo Hyjek nowym zawodnikiem Piasta Gliwice

0
331

Nowym zawodnikiem Piasta został Javier Ajenjo Hyjek. 19-letni pomocnik podpisał kontrakt, który związał go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2023 roku. Ostatnim klubem młodzieżowego reprezentanta Polski było Atletico Madryt.

Od początku Piast był konkretny i obdarzył mnie zaufaniem. Wiem, że tutaj mogę zrobić postęp jako piłkarz. To główne argumenty, które przekonały mnie do Piasta – powiedział Javier Hyjek po podpisaniu kontraktu.

W tamtym sezonie Piast zdobył mistrzostwo Polski, a sam klub cały czas się rozwija. Dlatego też jestem szczęśliwy, że tutaj trafiłem – dodał nowy zawodnik Niebiesko-Czerwonych.

Javier Hyjek jest wychowankiem Atletico Madryt, gdzie przeszedł przez wszystkie szczeble klubowej akademii. 19-latek wielokrotnie trenował w pierwszym zespole, ale nie zadebiutował w drużynie prowadzonej przez Diego Simeone.

Wiem, że będzie to inne życie niż w Madrycie, ale jestem już przyzwyczajony do podróży i do tego kraju. Przychodzę do Piasta jednak po to, aby przede wszystkim grać w piłkę. Wiem, że mam tutaj odpowiednie warunki do rozwoju i będzie mi tu dobrze – przyznał 19-letni pomocnik.

Hyjek urodził się i wychował w Madrycie, ale posiada polskie obywatelstwo. Środkowy pomocnik zdecydował się reprezentować Biało-Czerwonych. Do tej pory grał w kadrach młodzieżowych od U-17 do U-20.

Javier to bardzo młody zawodnik, który jeszcze przez najbliższe trzy lata będzie spełniał warunki młodzieżowca. W kadrze Polski występował na środku pomocy, ale jest uniwersalny i może również występować na prawej stronie. Udało nam się wygrać rywalizację z innymi klubami Ekstraklasy. Cieszymy się, że Javier wybrał właśnie Piasta Gliwice. Ten ruch przyniesie obustronne korzyści i każdy będzie z niego zadowolony – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

info/zdjęcie: www.piast-gliwice.eu