Janeczek i Kurowski wygrywają w Muszkieter Trophy

0
319
fot. Andrzej Oksztul

W Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź” rozegrano jubileuszową 30. już edycję turnieju szpadowego „Muszkieter Trophy”. Bardzo dobrze walczyli młodzi szpadziści z Gliwic. Złote medale w swoich kategoriach zdobyli Oliwia Janeczek i Tytus Kurowski Na trzecim stopniu podium stanęła natomiast Amelia Kowalik.

Od początku organizatorem zawodów kierowanych do najmłodszych adeptów szermierki jest klub Muszkieter Gliwice. Pomysłodawcami turnieju był Jan Motyl – założyciel Muszkietera i Krzysztof Przybyłowicz ówczesny dyrektor ZSO nr 4 w Gliwicach. Pałeczkę po nich przejął Piotr Markowicz.

– W tym roku tak się szczęśliwie złożyło, że przed turniejem zniesiono większość ograniczeń. Tym samym rodzice mogli oglądać zmagania swoich pociech z perspektywy trybun. Mogliśmy też przyjąć większą liczbę zgłoszeń. Zarówno w turnieju chłopców jak i dziewcząt wzięło udział po 200 dzieci, łącznie więc wystartowało 400 adeptów szermierki w tym spora grupa dla której był to pierwszy start w życiu – mówi Piotr Markowicz – wiceprezes i trener Muszkietera Gliwice.

Premiera programu „Na sportowo” w środę, 16 marca, w Telewizji IMPERIUM o godz. 16:30.

Zdjęcia Andrzej Oksztul