Ile gliwiczanie zapłacą za organizację Mistrzostw Świata w Arenie?

Gliwice będą wpółorganizować Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn. Arena Gliwice będzie miejscem zmagań w czterech spotkaniach 1/8 finału (4 i 6 września) oraz w dwóch ćwierćfinałach, rozgrywanych 8 września. Ile będzie nas to kosztować?

Już w tym miesiącu Gliwice będą jednym z gospodarzy Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn. Mecze rozgrywane będą również w Arenie Gliwice. Czy koszt imprezy będzie pokrywany z puli w budżecie miasta?

My nie płacimy dodatkowo za tą imprezę, ponieważ miasto zarządza halą i promocją poprzez prywatny podmiot. Tutaj nie ma żadnych dodatkowych środków z budżetu miasta przeznaczonych na to, że te mecze są w Gliwicach. Płacimy wynagrodzenia za zarządzanie tym obiektem, za tą koncesję, natomiast równie dobrze, jakby w ramach tych warunków (tam musi być po prostu ileś imprez…) mogłaby zostać pozyskana impreza o wiele mniejszej randze.

tłumaczył Łukasz Oryszczak, rzecznik Prezydenta Miasta w programie PRESSROOM Radia IMPERIUM

Początkowo za organizację turnieju miała być odpowiedzialna Rosja, jednak z powodu wojny decyzją Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej, gospodarzami tegorocznych mistrzostw świata zostały Polska i Słowenia. Mecze rozpoczną się już 26 sierpnia a bilety na Mistrzostwa Świata mężczyzn w piłce siatkowej – na fazę grupową w Katowicach oraz fazę pucharową w Gliwicach – właśnie trafiły do sprzedaży.

Listen to “PRESSROOM – Łukasz Oryszczak, Rzecznik prasowy prezydenta Gliwic” on Spreaker.

Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM

Reklama