Gra terenowa połączona ze sprzątaniem lasu. W sobotę ruszy II Gliwicki Finał Akcji #CzysteSzlaki

0
306

Szukanie punktów kontrolnych, nauka korzystania z mapy i… zbieranie śmieci – to tylko niektóre z atrakcji w ramach akcji #CzysteSzlaki, czyli ekologicznej imprezy edukacyjnej dla całych rodzin. Cykl spotkań rozpoczną “Wiosenne Porządki” na osiedlu Obrońców Pokoju. Na najlepszych graczy czekają atrakcyjne nagrody.

Gra terenowa odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 marca, o godz. 10:00. Uczestnicy spotkają się przy wejściu do lasu od strony ul. Cieszyńskiej.

Spotykamy się w sobotę rano i zmieniamy świat (zbieramy śmieci), uczymy się posługiwania mapą (przygotowaną przez organizatorów) i robimy zdjęcia na tle “zielonych eco-punktów”. Zespoły które zdobędą największą liczbę polubień pod najpopularniejszym z swoich zdjęć otrzyma nagrodę główną, dwa kolejne – nagrody pocieszenia – piszą organizatorzy wydarzenia.

Na zwycięzców czekają bony do parku linowego, książki i inne niespodzianki.

Jak zapowiadają organizatorzy – nie jest to pierwsze, ani też ostatnie tego typu wydarzenie. Pierwsza, pilotażowa edycja odbyła się bowiem 17 października 2020 roku. Wówczas udało się zebrać ponad 25 worków odpadów. Teraz organizatorzy akcji planują zorganizować comiesięczne akcje, polegające na sprzątaniu innych części miasta. A wszystko to w formie gry terenowej, atrakcyjnej dla najmłodszych.

Jednakże kluczowe dla nas jest edukowanie młodzieży i dzieci oraz propagowanie zbierania śmieci i oczyszczanie planety, a w tej kwestii niezbędny jest rozgłos, by o akcji usłyszało więcej osób – mówi Dawid Piotrowski, współorganizator akcji.

Zebrane przez uczestników śmieci zostaną odebrane przez Lasy Państwowe.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja CALM edu, park linowy Lina Adrena i zespół redakcyjny Rajzyfiber. Wydarzenie wspierają także: Rada Osiedla Obrońców Pokoju, Polski Klub Ekologiczny oraz Gliwicki Alarm Smogowy.

Dawid Piotrowski będzie także naszym gościem w piątek, 19 marca, o godz. 10:00 na antenie Radia Imperium.

Link do wydarzenia na Facebooku znajdziecie Państwo TUTAJ.

Plakat wydarzenia

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.