Gliwiczanie symbolicznie uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych, przebiegając dystans 1963 metrów

0
302

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji co roku w dzień najbliższy tej dacie organizowany jest w całym kraju Bieg Tropem Wilczym. W tym roku – w związku z trwającą pandemią – został on przełożony. Mimo to gliwiczanie postanowili symbolicznie uczcić pamięć o Żołnierzach Wyklętych i w poniedziałek, 1 marca przebiegli wspólnie dystans 1963 metrów.

Liczba ta nie jest jednak przypadkowa. W 1963 roku zginął bowiem ostatni z Żołnierzy Wyklętych – Józef Franczak, pseudonim “Lalek”. To na jego cześć uczestnicy corocznego Biegu Tropem Wilczym pokonują właśnie taki dystans.

W nieoficjalnym biegu wzięli udział gliwiczanie w każdym wieku. I choć pogoda za oknem nie rozpieszczała, to nie była w stanie ostudzić ich zapału, do tego, by na sportowo uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.

Oficjalna XIX edycja Biegu Tropem Wilczym odbędzie się 16 maja. Tradycyjnie w jej ramach odbędą się trzy biegi: dla dzieci, na 11 kilometrów oraz symboliczny bieg na 1963 metry. Regulamin wydarzenia oraz zapisy dostępne będą na stronie https://elektronicznezapisy.pl/.

Oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.